Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. O godz. 15.00 zapraszam na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne głosi ks. Paweł Kaczmarczyk.
 2. Tydzień temu, w ramach kolekty kopertowej na rzecz naszej budowy zebraliśmy kwotę 8150zł, na którą składały się 74 koperty. Ponadto na konto parafialne od początku miesiąca dokonano 26 wpłat na kwotę 5355zł. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i dobroć.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • piątek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
  • niedziela - 4 Niedziela Wielkiego Postu Laetare.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.45.
 5. Krąg Biblijny w czwartek o godzinie 18.45. Zapraszam.
 6. W piątek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zapraszam na Mszę św. dziękczynną o godzinie 18.00, która odprawiona zostanie przez ks. biskupa Grzegorza Olszowskiego z okazji 10 rocznicy erygowania naszej parafii. Naszemu patronowi, św. ojcu Pio dziękować będziemy za wszelkie łaski, jakie za jego wstawiennictwem w tym czasie otrzymaliśmy, oraz za dobrych ludzi i ich życzliwość dla naszej wspólnoty.
 7. W nawiązaniu do prośby papieża Franciszka w piątek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie Nabożeństwa o godzinie 17.00 odmówimy Akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki Wielkiego Postu o godzinie 17.15. Zalecki-wypominki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
 9. Zachęcam, by włączyć się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chciałbym poinformować, że w korytarzu naszego budynku są przygotowane do zabrania kartony, w które można spakować potrzebne artykuły. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl Do tej pory rozdysponowaliśmy 8 kartonów wśród gości z Ukrainy zamieszkujących na terenie naszej dzielnicy.
 10. Osoby, które chcą przyjąć do siebie uchodźców - proszę o kontakt. Chciałbym też prosić o kontakt ze mną tych mieszkańców naszej dzielnicy, którzy już przyjęli do swoich domów osoby z Ukrainy. Bardzo o to proszę.
 11. Dzieci oraz osoby dorosłe z Ukrainy zamieszkujące nie tylko na terenie naszej dzielnicy, które chciałyby uczyć się języka polskiego, zapraszamy na zajęcia z panią nauczycielką w czwartek o godzinie 17.00 do salki na piętrze.
 12. W zakrystii można nabyć wydany z okazji 10-lecia naszej Parafii modlitewnik, w którym znaleźć można modlitwy i pieśni do naszego patrona św. ojca Pio. Serdecznie polecam.
 13. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu zadbali o porządek, wystrój i kwiaty w naszej kaplicy i jej otoczeniu.
 14. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” - 8zł, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos ojca Pio” - 12zł i nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 15. Myśl tygodnia: „Mnie zaś dobrze jest być blisko Boga, w Panu wybrałem sobie schronienie, by opowiadać wszystkie Jego dzieła”. /Ps 73,28/

Spowiedź / Сповідь

Wspieraj Seniora

Z miłości do Słowa

Liturgia słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001700

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś17
Wczoraj20
Tydzień62
Miesiąc492
Razem677893